پاورپوینت امپریالیسم فرهنگی چیست

مطالب دیگر:
🔗جزوه آموزشی جوشکاری (جوشکاری حرارتی، شیمایی)🔗ثروت آفرینی با اینستاگرام🔗پروژه پاورپوینت سیستم صفحه های خورشیدی(فتوولتاییک)🔗برنامه جسجتوی اول عمق BFS به زبان C و C++🔗آموزش مدلینگ حوله و جا حوله ای با نرم افزار 3d max🔗مقاله لاتین نقش صنعت بیمه در کاهش ریسک سرمایه گذاری در بازار بورس اوراق بهادار سال 2014 به همراه ترجمه🔗محتوای عالی درس هشت دینی دهم🔗آموزش ساخت برنامه اندروید🔗پاورپوینت آماده در مورد فاضلاب شهری 🔗کاربینی برنامه نویسی کامپیوتر🔗کاربینی طراحی وب🔗کاربینی کارشناس شبکه🔗کاربینی کارشناس پایگاه داده🔗کاربینی مدیر وبسایت / وبمستر🔗کاربینی ایران خودرو سالن پرس شماره 3🔗جزوه آموزشی طراحی ارتینگ پست های فشار قوی و نیروگاه🔗جزوه آموزشی سیم بکسل ها و نکات ایمنی هنگام استفاده از آن🔗جزوه آموزشی برنامه واکنش در شرایط اضطراری بهداشتی🔗پاورپوینت تجهیزات حفاظت فردی🔗رفع خطای کلید دیباگ برنامه در کافه بازار

شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم اجتماعی کاربرد دارد .


مشخصات فایل
تعداد صفحات44حجم334/195 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل

شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

واژه "Imperialism"، از کلمه قدیمی‌تر "Empirer" (امپراتوری)، گرفته شده است که ‌در دهه 1890 در انگلستان رواج یافت. امپریالیسم در لغت به‌معنای جهان‌جویی، جهان‌گشایی، امپراطوری‌گرایی، سلطه‌گرایی، جهان‌خواری و جهان‌سالاری است. فرهنگ هم عبارت است از مجموعه رفتارهای اکتسابی و ویژگی اعتقادی اعضا یک جامعه معین.

امپریالیسم، در اصطلاح ‌عنوانی است برای قدرتی (یا دولتی) که بیرون از حوزه ملی خود به تصرف سرزمین‌های دیگر پردازد و مردم آن سرزمین‌ها را به زور وادار به فرمانبرداری از خود کند و از منابع اقتصادی و مالی و انسانی آن‌ها به سود خود بهره‌برداری کند.

امپریالیسم فرهنگی، واژه‌ای ترکیبی است که بار معنایی امپریالیسم و فرهنگ هر دو را با معنایی نوین که حاصل ترکیب آن‌هاست در خود دارد. امپریالیسم فرهنگی را می‌توان به این صورت تعریف کرد: «کاربرد قدرت سیاسی و اقتصادی برای پراکندن ارزش‌ها و عادت‌های فرهنگ متعلق به آن قدرت در میان مردمی دیگر و به زیان فرهنگ آن مردم».

امپریالیسم به‌معنای تشکیل امپراتوری از آغاز تاریخ بشر وجود داشته است. لکن ورود ادبیات گفتمانی درباره امپریالیسم فرهنگی به حوزه اجتماعی و سیاسی، مربوط به دهه 1970 است که نویسنده‌هایی چون اوانز، کر، بلتران، ماتلارت و شیلر به بحث امپریالیسم فرهنگی پرداخته‌اند. و بحث از آن در دهه 1980 و در خلال نخستین میزگرد مک‌‌براید به اوج می‌رسد.

و ...

عنوان : امپریالیسم فرهنگی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 336 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت


"